Projekt Social(i)Makers – osiągnięcia w roku 2018

Celem projektu Social(i)Makers jest pogłębienie wiedzy i kompetencji z zakresu innowacji społecznych poprzez współpracę z wszystkimi grupami interesariuszy. W roku 2018 powstał międzynarodowy program edukacyjny, który ma za zadanie podnieść świadomość społeczną oraz stworzyć środkowoeuropejską sieć innowatorów społecznych. 

W 2018 roku wdrożyliśmy:

  • Ogólnodostępną internetową platformę edukacyjną Akademia Innowacji Społecznych
  • Serię spotkań warsztatowych z zakresu innowacji społecznych
  • Festiwal innowacji społecznych
  • Webinaria o tematyce innowacji społecznych

Akademia Innowacji Społecznych jest darmowym, ogólnodostępnym kursem internetowym. Składa się on z siedmiu modułów, które przeprowadzają uczestników przez proces tworzenia innowacji społecznych, od pomysłu do realizacji. Od dnia wdrożenia do stycznia 2019 roku, z platformy skorzystało ponad 2700 osób z całego świata, w tym ponad 370 osób z Polski. Akademia Innowacji Społecznych jest nadal otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Kontynuacją Akademii Innowacji Społecznych była seria warsztatów stacjonarnych, zorganizowanych w każdym z siedmiu krajów partnerskich. Łącznie w ramach projektu odbyło się 65 warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, które zgromadziły 1652 uczestników, w tym 435 w Polsce.

W celu dalszej promocji założeń projektu, w krajach partnerskich Social(i)Makers odbyły się festiwale promujące tematykę innowacji społecznych poprzez różne rodzaje aktywności: dyskusje, pokazy filmów, wykłady i in. W Polsce, 180 osób wzięło udział w wydarzeniach festiwalowych.

Relacje z festiwali dostępne są na stronie internetowej projektu.

Uzupełnieniem powyższych działań były webinaria, w których wzięło udział 121 uczestników.

Projekt przewiduje dalsze działania, o których będziemy informować na bieżąco za pomocą strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

infographic